Kaip parašyti kokybišką SEO tekstą

SEO tekstų rašymas bei talpinimas yra neatsiejama paslaugos dalis - svarbi kokybė

· SEO

Lietuvoje rašyti moka kiekvienas, todėl kai kurie skelbiasi teikią SEO tekstų rašymo paslaugą. Tačiau net ir mokantys rašyti klysta danžai, straipsniai ar tekstai gaunasi nekokybiškais paieškos sistemos SERP algoritmo bei skaytojų - vartotojų atžvilgiu. Todėl vargu ar galima iš tokių tekstų tikėtis kokybės, jei algoritmas jame nefiksuoja naudingos informacijos ir skaitytojui. Tad pabandysime pateikti keletą patarimų, kai SEO tekstą parašyti kokybiškai.

Kaip parašyti kokybišką SEO tekstą

Įžengus į tokio verslo kelią naudinga pasirinkti ir teisingą kryptį. Kad takelis neišvestų iš tikrojo kelio kiekvienas SEO rašymas, ar tai tektų, ar straipsnių privalo būti planuojamas. 

  • Tema;
  • Raktinės frazės pagal tematiką;
  • SEO teksto rašymo stilius bei struktūra.

Jei lankėte mokyklą ir nepraleidote nė vienos Lietuvių kalbos pamokos turėjote praeiti ir rašybą. Tiksliau, laiško, straipsnio ar rašinėlio rašymo subtilybes. Tačiau jose nebuvo žodžio SEO, akivaizdu, nes tai buvo tik rašymo pradmenys, kurių pagalba turėjote suprasti, kad kiekvienas rašymas prasideda nuo įvado. Po to seka teksto dėstymas ir pabaigoje surašome išvadą keliais sakiniais. Wuala, jau žinote kaip rašyti SEO tekstus. Lygiai taip pat kaip ir SEO tekstų rašymas. Tačiau tekstuose su SEO kryptimi privalo atsispindėti dar ir raktinės frazės, kurios nėra "traukiamos" iš galvos ir šiaip sau. Raktažodžius pagal pasirinktą rašyti tema galima susirinkti Google viename iš įrankių: https://ads.google.com/intl/lt_lt/home/tools/keyword-planner/. Šis įrankis yra skirtas tam, kad planuojantys skelbti savo produktų ar paslaugos reklamą internete galėtų sužinoti kokios gsalimybės jų laukia, kiek vartotojų užsuks į jų svetainę pagal tam tikrą paieškoje dažnai vedamą raktinę frazę. Todėl šis įrankis gali tapti Jūsų geriausiu pagalbininku rašant ir kokybiškus SEO tekstus. Išmokti rašyti kokybiškai gali kiekvienas, tik ne kiekvienas turi kantrybės mokytis. O rašyti bet ką ir apie bet ką tekstus nėra siekiamybė dėl kokybės.

Naudinga pasidomėti:

Teksto išdėstymas ir raktažodžių skaičius

Siekiant parašyti kokybišką tekstą ar straispnį svarbu atminti, kad visų raktažodžių sukišimas į paprastą tekstuką nėra kokybė. Svarbu įsidėmėti, kad rašant įvadą - pirmą SEO teksto skiltį, jame naudinga paminėti svarbiausią raktažodį iš visų pagal surintą tematiką. Taip skaitytojui ir algoritmo robotams bus pasiųsta aiški žinia apie ką bus kalbama Jūsų parašytame tekste. Todėl tai kas yra naudinga skaitytojui ar vartotojui paieškos sitemos algoritmas taip pat įvertins kaip ypač naudingą tekstą.

Taigi, kaip rašomi SEO tekstai Jūs sužinojote, struktūrą žinote taip pat. Belieka tik imtis kurios nors lengvesnės temos, susirinkti raktažodžius ir bandyti parašyti kokybišką SEO straispnį ar informacinį tekstą.