Kaip sukurti kokybiškas atgalines nuorodas

Internetinio verslo optimizavimas yra sudėtingas ir ilgas procesas, kuriam reikia kantrybės abiem šalims: užsakovui ir pasalugos teikėjui

· SEO

SEO specialistai sutiks, kad šiuolaikinėje internetinėje erdvėje nėra sudėtinga rasti vietą, kur būtų glaima patalpinti SEO straipsnį. Tačiau ilgametę patirtį turintys specialistai žino, kad tik patalpintas straipsnis ir sukurta atgalinė nuoroda maksimlaios norimos naudos neduos. Taip yra dėl keleto priežasčių. Kad atgalinė nuoroda SEO straipsnyje yra sukurta yra gerai ir naudinga, tačiau dar svarbiau žinoti, kad atgalinės nuorodos kokybė yra svarbiau už patį SEO straipsnį, kuris gali būti itin kokybiškas, bet maksimalios naudos iš patalpinto SEO straipsnio bus nedaug.

Kaip sukurti kokybiškas atgalines nuorodas

Pradedant nuo kokybės informacijos dalinimosi svarbu žinoti, kad dalis atgalinių nuorodų kokybės priklauso ir nuo vietos, kur yra talpinamas SEO straipsnis. Tik sukurta informacinė erdvė ar katalogas nėra tokie kokybę garantuojantys kaip katalogai, kurie gyvuoja kelis ar net keliasdešimt metų. Todėl talpinant SEO straipsnį svarbu atsižvelgti ir į talpinamos vietos amžių bei tam tikrus rodiklius. Katalogo PA ir DA yra vienas iš rodiklių, kurie gali Jums padėti apsisprendžiant talpinti straipsnį ar ne. Naujų katalogų DA visada būna žemas, jis gali būti 1 ar 2 iš 100, todėl tikėtis kokybiškos atgalinės nuorodos nereikėtų. Tokių "nulinių" kaip SEO specialistai pasakytų yra pilnas internetas. Ir kas keisčiausia, kad tokių katalogų administratoriai už talpinamus SEO straipsnius prašo dar ir pinigų. Todėl keistai atrodo užsakovai, kurie tikėdamiejis naudos savo internetiniam verslui moka už jos negavimą. Taip, atgalinės nuorodos yra sukuriamos, tačiau jos nėra maksimaliai kokybiškos, todėl ir jų naudingumu galima suabejoti.

Naudinga pasidomėti:

Kokybiškų nuorodų sukūrimas nėra sudėtingas, tačiau tam prireikia laiko ir jau ankščiau minėtos kantrybės. Patalpinus vieną SEO straipsnį yra gaunama 1 atgalinė nuoroda iš pačio straipsnio ir tiek, kiek sugeneruoja erdvė į kurias talpinamas straipsnis. Tačiau itin kokybiška nuoroda yra sumodeliuojama papildomai. Tokiu pat SEO straipsnio talpinimo tik į kitą katalogą principu talpinant straipsnį ta pačia tematika, tik nuorodą nukreipiant į ankščiau patalpintą straipsnį. Taip sukuriama kontekstinė atgainėnuoroda į pagrindinį SEO straipsnį. Tokių straipsnių galima sukurti ir patalpinti bent 5 ir daugiau,  sukuriant atgalinių nuorodų tinklą į vienintelės tiesioginės nuorodos straipsnį. Taip talpinami SEO straispniai sukurs itin kokybišką atgalinę nuorodą, kuri 1 gali būti kur kas kokybiškesnė už 100 patalpintų straipsnių "nuliniuose" kataloguose ar nedidelį reitingą turinčiuose. Tad akivaizdu, kad tik SEO sferoje patirtį turintys specialistai gali sukurti kokybiškas atgalines nuorodas žinant kur patalpinti SEO straispnius nuorodų grandinės pastiprinimui.

SEO straipsnių talpinimas

SEO straipsnių talpinimui galima patiems susikurti kokybiškus katalogus, tačiau naudinga atminti, kad ir jų stiprinimui teks panaudoti panašius atgalinių nuorodų stiprinimo principus, kurie įgyvendinami talpinant SEO straipsnius. Nauda talpinant SEO straipsnius yra nepamatuota, todėl vieni pasitiki silpnų blogų "įkalbinėtojais" savininkais, kiti prašo nemažų sumų už patalpintus SEO straipsnius, kurių atgalinės nuorodos naudos nesukuria. Todėl prieš pasirenkant SEO straipsnių talpinimo planus ar sutinkant su "įkalbinėtojų" pasakojimais dėl naudos svarbu atminti viena. Jei ketinate talpinti SEO straipsnius dėl savo internetinuio verslo naudos svarbu suprasti, kad atgalinių nuorodų kokybę garantuojantys specialistai, kurie randasi už paieškos TOP 10 negali Jums garantuoti kokybės dėl paprastos priežasties, jie jos nesusikūrė sau, kad iškiltų į konkurencinį lygmenį, bet paslaugas siūlo kitiems. Todėl pasitikėti tokiais specialistais ar ne spręsti paliekame Jums patiems.

Kaip matote iš atgalinių nuorodų, jos veda ne į tiesioginį optimizavimo objektą, tačiau į kitus palaikymo katalogus, blogus. Taip yra kuriama kokybė paieškos algoritmui primenant ir apie labai senei talpintus SEO straipsnius dėl bendros naudos, kuri per tam tikrą laiką persiduos ir tuose šaltiniuose esančioms nuorodoms. Jos taps kur kas naudingesnės, nei tik 1 tiesioginė nuoroda siekiant naudos dėl SEO.