Apie pelėsį - klausimai ir atsakymai

· Buitis

 

Apie pelėsį. Galite būti tikri – jūsų būstas turi labai daug priešų, o kai kurie gali būti nepastebimi iš kart, bet ženkliai pavojingesni nei matomi ar užuodžiami. Jie gali tyliai sau tūnoti kamputyje, tiesiogine to žodžio prasme ir apie jų egzistavimą jūs suprasite tik tada, kai jau bus padarytas neigiamas poveikis jūsų sveikatai. Vienas tokių priešų yra pelėsis. Todėl kviečiame sužinoti svarbiausius klausimus bei atsakymus apie jį ir gal būt atrasti geriausią sprendimą, kurį gali įgyvendinti pelesio valiklis Buksvarus.lt.

Apie pelėsį

Kokią žalą gali padaryti pelėsis?

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, kad pelėsis galipridaryti labai daug įvairios žalos, tiek jūsų namams, tiek jūsų ar jūsų šeimos narių sveikatai. Kalbant apie žalą, kurią pelėsis galėtų padaryti jūsų namams, yra ta, kad jo sporos gali pažeisti ir net sunaikinti tam tikras namo konstrukcijas, ypač lengvai bei greitai yra pažeidžiama mediena. Taigi, konstrukcijų pažeidimas ne tik pažeidžia namo komponentus, bet ir gali kelti pavojų gyventojų gyvybei. Žinoma, taip pat nebelieka ir estetikos namuose bei atsiranda nepageidaujamas kvapas. Taigi, visa tai reiškia, kad namie tenka atlikti remontą, reikalaujantį jūsų laiko, pinigų bei fizinių pastangų.

Tačiau ir tai – dar ne viskas: svarbu pabrėžti, kadlabai didelė žala gali būti padaryta jūsų bei jūsų šeimos narių sveikatai.
Būtent pelėsis gali tapti virškinamojo trakto ligų, kvėpavimo takų ligų, egzemos, alergijos, migrenos priežastimi, taip pat gali sukelti ir akių ašarojimą.

Kokiomis priemonėmis gali panaikinti pelėsį?

Gera žinia bent jau ta, kad yra daug priemonių, kuriasgalite pasirinkti, jei siekiate išnaikinti pelėsį. Ypač efektyviu pasirinkimu taps profesionalus pelėsio valiklis, kuriuo greitai bei lengvai pašalinsite net ir ypač įsisenėjusį pelėsį. Tačiau irtai – dar ne visi sprendimai: taip pat galite rinktis priemones, kurias ko gero, turite savo virtuvės spintelėje. Tai – geriamoji soda bei actas. Sumaišytos su vandeniu šios priemonės, bus ypač veiksmingos.

Naudinga pasidomėti:

Ką turėčiau daryti, kad mano namuose nebebūtų pelėsio?

Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad išnaikinuspelėsį, nederėtų pernelyg atsipalaiduoti – būtina užtikrina tinkamą prevenciją, kad ateityje išvengtumėte dar vieno susitikimo su pelėsiu. Taigi, kasdien vėdinkite patalpas, įsigykite drėgmė surinktuvus, o gamindami maistą – būtinai įjunkite irgartraukį. Taip pat būtini patikrinti stogą – įsitinkinkite, kad nėra pažeidimų. Na, o, jei jų yra, tai ž aiškus ženklas, kad būtina atlikti stogo atnaujinimo darbus. Ir visada namines turėkite pelėsio valiklio, kad vos tik pastebėję pirmuosius pėdsakus, galėtumėte imtis efektyvių veiksmų.

Taigi, kaip jau buvo galima suprasti, pelėsio valiklis nėra visagalis, sėkmingas pelėsio naikinimas priklauso nuo Jūsų veiksmų, kad užkirsti jo atsiradimą.