Draskyklių katėms parinkimas pagal amžių

Nors katės visada rodo žaismingumą, kai kurie žaidimai tam tikrame amžiuje kačių nebevilioja.

· Zoo,SEO


Draskyklių katėms parinkimas. Be išimties kiekviena katė kasdien nori kokybiškai pagaląsti savo aštrius nagučius. Šį tikslą joms sėkmingai pasiekti padeda prabangūs namų baldai arba specialios draskyklės. Natūralu, jog nei vienas žmogus nenori rizikuoti savo gerbūviu, todėl namuose, kuriuose karaliauja katės
visada galima rasti vieną ar net kelias draskykles. Draskyklių katėms asortimentas šiais laikais iš tikrųjų gausus ir labai spalvingas. Kompaktiškos, kilimėlio tipo draskyklės, draskyklės su specialiu stovu ar milžiniško dydžio draskyklės katėms su nameliu, guoliuku ir kitomis linksmybėmis – tik maža dalis to, ką galima rasti kačių draskyklėmis prekiaujančiose parduotuvėse. Skirtingai amžiaus kategorijai priklausančios katės turi skirtingus poreikius ir skirtingas fizines galimybes. Todėl nusprendus įsigyti vienokio ar kitokio tipo draskyklę, būtent augintinio amžiui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Taigi, kokio tipo draskyklės tinka mažiems kačiukams? O kokios draskyklių rūšys yra pritaikytos senjorų kategorijai priskiriamų katinų poreikiams?

Draskyklių katėms parinkimas

Naudinga pasidomėti informacija:

Mažiems kačiukams tinkančios draskyklės

Kačių šeimininkai, kurie nuo pat mažų dienų nori savokačiukui įskiepyti tinkamas nagų priežiūros etiketo taisykles, turėtų rinktis ne standartinio dydžio, o šiek tiek mažesnes draskykles. Sakoma, jog optimaliausias draskyklės aukštis yra 1 metras, tačiau mažiems kačiukams tikrai užteks 20-40 cmaukščio draskyklės. Taip pat mažiems kačiukams nereikėtų pirkti itin daug funkcijų turinčios draskyklės. Maži kačiukai yra labai judrūs ir jie visiškai neturi baimės jausmo, todėl naudodamiesi daugiafunkcine draskykle jie gali pakliūti į nemalonią ar net pavojingą situaciją. Mažiems kačiukams labiausiai tiktų horizontalios draskyklės, draskyklės su stovu arba namelio tipo draskyklės.

Suaugusių kačių poreikius pateisinančios draskyklės

Pilnai susiformavusioms, subrendusioms, energingoms katėms puikiai tinka standartinio, 1 metro ar net gerokai aukštesnės draskyklės. Subrendusioms katėms idealiai tinka daugiafunkcinės draskyklės, kurios ne tik suteikia patogią nagų braižymo galimybę, bet ir daug kitų, katei aktualių privalumų. Ramesnio charakterio, sėslesnėms katėms idealiaitinka ir horizontalios arba namelio tipo draskyklės.

Vyresnio amžiaus katėms pritaikytos draskyklės

Vyresnio amžiaus katėms taip pat nereikėtų pirkti naujos, daugiafunkcinės draskyklės. Jeigu namuose jau yra tokio tipo draskyklė, tuomet prie sienos reikėtų pritvirtinti specialias lentynėles, kurių pagalba vyresnio amžiaus katė galėtų patogiai pasiekti skirtingus draskyklės lygmenis. Tačiau geriausias sprendimas vyresnei katei – guoliuko ar namelio tipo draskyklės arba įprasta draskyklė su stovu. Nors didžioji dauguma kokybiškų draskyklių tikrai tarnauja pakankamaiilgai, tačiau kiekvienas kačių augintos turėtų atsižvelgti į gyvūnėlio sveikatą, fizines galimybes ir poreikius. Draskyklė – priemonė, kuria kiekvienas katinas naudojasi diena iš dienos, todėl labai svarbu pasirūpinti, jog nagučių smailinimo ritualai būtų kuo paprastesni.

Kaip pripratinti katę prie draskyklės

Pasirinkus ir įsigijus draskyklę katei ar katinui viena problema gali būti išspręsta. Tačiau tuo pat metu gali iškilti ir kitas iššūkis, kaip pripratinti katę prie draskyklės. Jauni kačiukai draskykles priima kaip jų žaidimo įrankį, todėl prie jų pripranta ypač greitai. Maži katinai yra žingeidūs ir su visais namuose esančiais baldais bei daiktais stengiasi kuo greičiau susipažinti. Todėl įsigiję ir namuose surinkę draskyklę nustebsite, kaip greitai jie sugeba prisitaikyti. Tačiau pripratinti vyresnes kates prie draskyklių gali būti sudėtinga. Vyresnės katės jau žino kiekvieną kamputį namuose, žino kas kur stovi ir naujas statinys - draskyklė katei gali jams pasirodyti įtartinas. Nors katės yra žingeidžios, pratinti prie naujos draskyklės gali būti itin sudėtinga. Tačiau kantrybės reikia ne katėms, bet jų šeimininkams. Ankščiau ar vėliau katė su draskykle apsipras. Pažaidimo būdu ją priprantinti galite ir Jūs. Svarbiausia, įsigytą draskyklę "pripratinti" prie namų. palaikykite ją namuose nerodant katei nors savaitę ar ilgiau. Draskyklė pritrauks Jūsų aplinkos kvapus, su draskykle katė susidraugaus ženkliai greičiau. Na, o jeigu katė nesiartina prie draskyklės jo vengdama galima bandyti spręsti šį klausimą tam tikrais veiksmai.

  • Perstatyti draskyklę į kitą vietą;
  • Panaudoti specialias priemones, toikias kaip valerijono šaknis arba taip vadinama katžolė.